четвер, 8 червня 2017 р.

Семінар для вчителів трудового навчання

Нещодавно для вчителів трудового навчання  Рокитнянського району проведено семінар з питань впровадження оновленої навчальної програми для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з трудового навчання. Які ж зміни відбулися в програмах у порівнянні з попередніми? Насамперед, у всіх програмах змінили структуру пояснювальних записок, в яких чітко прослідковується уніфікована мета базової загальної середньої освіти - яким має бути випускник основної школи, якими є завдання кожного навчального предмета в реалізації завдань освіти. 
Головним стає учень, а не предмет навчання. Також, чітко вказано сутність компетентнісного підходу і роль кожного предмета у формуванні ключових компетентностей. 
Зроблено акцент на особливостях запровадження наскрізних змістових ліній: "Екологічна безпека та сталий розвиток", "Громадська відповідальність", "Здоров'я і безпека", "Підприємливість та фінансова грамотність". 
Ключовою зміною є те, що не просто змінено порядок розташування колонок "Зміст" і "Вимоги до навчальних результатів", а те, що на першому місці стоять очікувані результати навчання. В них виокремлено знаннєвий, діяльнісний та ціннісний компоненти.
У трудовому навчанні передбачається академічна свобода для вчителя, оскільки прибрано чіткий розподіл годин. Вчитель сам на свій розсуд розподілятиме їх залежно від складності обраних проектів та основних технологій. 
Звернено увагу на актуальність застосування компетентнісного підходу в освіті; опрацьовано разом із вчителями зміст оновленої програми; проведено тренінг по складанню календарно-тематичного планування, було наголошено на важливості та доцільності вибору об’єктів проектування; надано практичні поради щодо важливості збереження сутності й змісту політехнічної складової трудової підготовки учнів.
Вчителів ознайомлено з  алгоритмом розроблення календарного планування  від Лещука Романа Миколайовича, вчителя трудового навчання м. Вінниця та Медвідь Ольги Юріївни, учителя трудового навчання Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3.





Немає коментарів:

Дописати коментар